Fronius


Firma Fronius jest zaangażowana w fotowoltaikę od 1992 roku. Swoje falowniki sprzedaje poprzez globalną sieć partnerów handlowych. Wyjątkowe produkty i usługi uczyniły z niej lidera jakości na światowym rynku. 

Fronius nieustannie wyznacza nowe standardy rewolucyjnych produktów i nowych technologii. Wszystkie urządzenia Fronius charakteryzują się najwyższym poziomem jakości, ponieważ przechodzą liczne testy wnajbardziej wymagających warunkach.

 

Falowniki serii Galvo

W zakresach mocy od 1,5 do 3,1 kW, Fronius Galvo jest idealny dla gospodarstw domowych i jest szczególnie przydatny dla systemów produkujących energię na własny użytek. Zintegrowana przekaźnik menadżera energii (ang. Energy Manager) pozwala na maksymalizację zużycie w sterowanych odbiornikach energii. Wiele innych inteligentnych funkcji sprawia, że Fronius Galvo jest jednym z najbardziej przyszłościowych falowników w swojej klasie: zintegrowana rejestracji danych, proste podłączenie do internetu przez WLAN lub Ethernet czy też technologia kart plug-in pozwalająca na rozbudowę falownika w przyszłości o dodatkowe funkcje.

Więcej o falownikach Fronius Galvo

 


 

Falowniki serii Primo

Seria Fronius Primo, obejmująca klasy mocy od 3,0 do 8,2 kW, doskonale uzupełnia nową generację falowników SnapINverter. Jednofazowe, beztransformatorowe urządzenie jest idealnym falownikiem do zastosowania w gospodarstwach domowych. Dzięki innowacyjnej technologii SuperFlex Design uzyskano maksymalną elastyczność w projektowaniu instalacji, podczas gdy system montażu instalacji SnapINverter oraz konserwacja są tak proste, jak to tylko możliwe.
Seryjnie zintegrowany pakiet komunikacyjny z interfejsem WLAN, funkcją zarządzania energią, licznymi interfejsami i wieloma innymi cechami sprawia, że Fronius Primo jest bardzo „komunikatywny” w stosunku do swojego właściciela.

 Więcej o falownikach Fronius Primo

 


 

Falowniki klasy Symo

 

Oferujący przedział mocy od 3,0 do 20,0 kW, beztransformatorowy Fronius Symo jest falownikiem trójfazowym dla systemów PV każdej wielkości. Wysokie napięcie systemu, szeroki zakres napięcia wejściowego i dwa trackery MPP zapewniają maksymalną elastyczność w projektowaniu systemu. Standardowy interfejs do Internetu za pomocą sieci WLAN lub Ethernet i łatwość integracji komponentów firm trzecich sprawia, że Fronius Symo to jeden z najbardziej komunikatywnych falowników na rynku.

Więcej o falownikach Fonius Symo

 


 

Jaki falownik wybrać do instalacji fotowoltaicznej?

Falownik można porównać do serca i centralnego układu nerwowego instalacji fotowoltaicznej. Dlatego tak ważny jest jego prawidłowy wybór, który może zadecydować o technicznym i finansowym powodzeniu całej inwestycji. Cena nie jest tu najważniejszym kryterium.


Zobacz także: