Baza wiedzy


Prawie zerowe rachunki za prąd

Przy optymalnie dobranym zestawie fotowoltaicznym moc wygenerowana przez instalacje pokryje całkowite zapotrzebowanie na energię elektryczną w budynku. W takim przypadku bilans pobranej energii z sieci elektroenergetycznej wynosi zero, więc jedyne opłaty jakie zostają do uregulowania to opłaty stałe za korzystanie z sieci Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD).

 

Niezawodność i bezobsługowość

Niezawodność produktu to przede wszystkim nieprzerwana praca urządzenia przez cały okres użytkowania. Elementy zestawów fotowoltaicznych oferowane przez SunVolt produkowane są przez europejskich i światowych liderów branży PV. Wymiernym wskaźnikiem niezawodności i trwałości elementu systemów fotowoltaicznych jest przede wszystkim ilość jego montażu. Nie bez znaczenia jest technologia i automatyzacja procesu produkcyjnego czy zastosowane w nim materiały. Fotowoltaika oparta jest na najnowocześniejszych bezobsługowych urządzeniach. Zarówno proces produkcji energii jak i jej późniejszej dystrybucji odbywa się bezobsługowo.

 

 

Ekologia i prestiż

Fotowoltaika to prócz darmowego prądu przede wszystkim ekologia. Każdy kilowat paneli fotowoltaicznych zamontowany czy to na dachu czy to na gruncie to setki kilogramów niewyprodukowanego CO2 i innych trujących substancji powstających w procesie produkcji energii elektrycznej z paliw kopalnianych. Fotowoltaika to ekologia, a póki co ekologia to prestiż. Prestiż na który stać nas już dziś.

 

 


Zobacz także: