Moduły CORAB ENCOR


Encor to połaczenie energii płynącej ze słońca z doświadczeniem i przywiązaniem do wysokiej jakości firmy Corab. To dedykowana marka modułów wykonywanych na specjalne zamówienie Corab. Jest to efekt współpracy firmy z instalatorami i odpowiedź na ich oczekiwania. Cały proces produkcji odbywał się pod czujnym okiem Corab - od specyfikacji po kontrolę jakości. Moduły fotowoltaiczne Encor to produkty wykonane z najwyższą starannością. Pod względem estetycznym zadowolą nawet najbardziej wymagającego inwestora. Liczne badania i testy potwierdziły wysoką jakość oraz spełnienie obowiązujących norm. Posiadają polską gwarancję.

 

MODUŁ PV CORAB ENCOR EC395M-10-108FB HALF CUT FULL BLACK

♦ Prawdziwy full black
♦ Złącza Staubli MC4
♦ Waga 20 kg
♦ Gwarancja pozytywnej toleranci mocy
♦ Maksymalna moc 395 Wp
♦ 12 lat gwarancji produktowe
♦ 25 lat liniowej gwarancji na moc - 84,8% mocy wyjściowej
♦ Polska gwarancja

Pbierz: Karta katalogowa

 


 

MODUŁ PV CORAB ENCOR EC405M-10-108B HALF CUT CZARNA RAMA

♦ Prawdziwy full black
♦ Złącza Staubli MC4
♦ Waga 20 kg
♦ Gwarancja pozytywnej toleranci mocy
♦ Maksymalne moc 405 Wp
♦ 12 lat gwarancji produktowe
♦ 25 lat liniowej gwarancji na moc - 84,8% mocy wyjściowej
♦ Polska gwarancja

Pobierz: Karta Katalogowa

 


 

Co je różni, który wybrać?

Sprawność modułów fotowoltaicznych jest uzależniona od sprawności ogniw fotowoltaicznych zwanych potocznie  waflami. Wafle stanowią podstawowy element każdego modułu. Ze względu na prostotę projektowania instalacji fotowoltaicznych oraz późniejszy proces ich budowy, podstawowymi wykorzystywanymi modułami  są moduły monokrystaliczne oraz polikrystaliczne.

Moduły monokrystaliczne zbudowane  są z ogniw powstałych w wyniku ciągnienia pojedynczego kryształu krzemu. Moduły wykorzystujące te ogniwa cechuje najwyższa sprawność , która waha się między 15-19%. Ogniwa monokrystaliczne mają  kształt zbliżony do okrojonego koła, najczęściej mają czarny kolor.

Polikrystaliczne moduły fotowoltaiczne posiadają ogniwa wytwarzane są z wielu kryształów krzemu. Mają kształt kwadratu oraz niejednolitą, mieniącą się strukturę. Moduły te mają niebieską barwę. Ich sprawność jest niższa niż monokrystalicznych i zawiera się w granicach od 14% do 16%.


Zobacz także: